MESAJUL PRIMARULUI COMUNEI CORBU ADRESAT LOCUITORILOR COMUNEI CORBU CU OCAZIA SFINTELOR SĂRBĂTORI DE PAȘTE

Paștele este una dintre cele mai importante sărbători anuale creștine, pentru că se comemorează Învierea lui Hristos, fiul lui Dumnezeu, dar tocmai de aceea e și motiv de bucurie.

Lumina şi căldura Paştelui să ne încălzească sufletele, să ne lumineze minţile, să ne deschidă inimile spre iubire, credinţa şi iertare. Să fim mai buni, să ne bucurăm din plin de frumuseţea tuturor lucrurilor care ne înconjoară şi să dăruim iubire celor dragi.

Sărbătoarea Învierii Domnului binecuvântată de lumina sfântă să aducă sentimente calde, bogăţie sufletească şi bunăstare într-un ou înroşit de iubire şi într-un cozonac delicios precum voia bună.

Hristos a înviat!

Sărbători Fericite!