Stiri

Ziua copilului de vis

Pentru că datorită lor putem cunoaște bucuria adevărată din lucruri simple, avem datoria de a le dărui cele mai frumoase amintiri din copilărie. La mulți ani copii, La mulți ani copilărie!

Anunt important

Anunt Buruiana AMBROZIA

Cea mai răspândită dintre speciile de buruieni aparținând genului Ambrosia o reprezintă speciaAmbrosia artemisiifolia, cunoscută sub denumirea popularăde iarba de paragină, iarba pârloagelor sau floarea pustei,în funcție de zonă.

Cumpoate fi combătută/distrusă buruiana ambrozia? Toate specificatiile si detalii regasiti in documentul atasat.

DELIMITAREA SECTIILOR DE VOTARE

DISPOZITIA 98 DIN 2019 PRIVIND DELIMITAREA SECTIILOR DE VOTARE

Citeste.

MESAJUL PRIMARULUI COMUNEI CORBU ADRESAT LOCUITORILOR COMUNEI CORBU CU OCAZIA SFINTELOR SĂRBĂTORI DE PAȘTE

Paștele este una dintre cele mai importante sărbători anuale creștine, pentru că se comemorează Învierea lui Hristos, fiul lui Dumnezeu, dar tocmai de aceea e și motiv de bucurie.

Lumina şi căldura Paştelui să ne încălzească sufletele, să ne lumineze minţile, să ne deschidă inimile spre iubire, credinţa şi iertare. Să fim mai buni, să ne bucurăm din plin de frumuseţea tuturor lucrurilor care ne înconjoară şi să dăruim iubire celor dragi.

Sărbătoarea Învierii Domnului binecuvântată de lumina sfântă să aducă sentimente calde, bogăţie sufletească şi bunăstare într-un ou înroşit de iubire şi într-un cozonac delicios precum voia bună.

Hristos a înviat!

Sărbători Fericite!