Stiri

HOTĂRÂRE nr. 967 din 12 noiembrie 2020 privind prelungirea stării de alertă pe teritoriul României începând cu data de 14 noiembrie 2020, precum şi stabilirea măsurilor care se aplică pe durata acesteia pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID-19

ALEGE CARIERA MILITARA

Domnule Primar,

În baza bunei colaborări dintre instituțiile noastre, vă rugăm respectuos să mediatizați prin toate mijloacele mass media pe care le aveți la dispoziție ( inclusiv afișaj la panourile stradale ) , faptul că Ministerul Apărării Naționale a scos la concurs în anul 2020 în județul Harghita un număr de 196 de locuri pentru soldați și gradați profesioniști ( inclusiv locuri pentru șoferi ) în garnizoanele Miercurea Ciuc, Odorheiu Secuiesc și Lunca de Sus.

Înscrierile se pot face online sau telefonic la următoarele adrese sau numere de telefon:

• E-mail: recrutare_harghita@mapn.ro
  • Facebook: cmj Harghita
  • Tel: 0266-371520, 0266-311630 de luni până vineri între orele 08.00 – 16.00.

Cu deosebit respect,

Comandantul Centrului Militar Județean Harghita